• 4 października 2024

Mezoterapia trafiła do medycyny estetycznej niejako przypadkiem. Podczas łagodzenia kolejnego ataku astmy oskrzelowej u swojego pacjenta, dr Michel Pistor wstrzyknął mu podskórnie środek znieczulający i zauważył, że takie zastrzyki w górne warstwy skóry właściwej dają niesamowity efekt.

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa to jeden z nowoczesnych zabiegów odmładzania skóry. To przyjemna, nieinwazyjna metoda, w której substancje czynne aplikowane są w głąb skóry i warstwy tkanki podskórnej metodą mezoporacji. Zabieg ten poprawia metabolizm skóry, przyspiesza krążenie i drenaż limfatyczny, umożliwiając szybsze wnikanie składników odżywczych w skórę i eliminując szkodliwe substancje. Przed mezoterapią bezigłową skórę należy odpowiednio przygotować. Mikrodermabrazja usuwa powierzchowne zgrubienia naskórka i tym samym zapewnia lepszą penetrację substancji aktywnych poprzez mezoterapię bezigłową. Sam zabieg jest bardzo przyjemny i nie wymaga rekonwalescencji. Przedłużenia, na które aplikowane są substancje aktywne, mają różny kształt w zależności od leczonego obszaru, a aparat Mesowave działa na zasadzie fal ultradźwiękowych, jonoforezy i lasera biostymulującego.

Jak to działa?

Mezoterapia bezigłowa działa na strukturę skóry, nawilża ją, usuwa łagodne przebarwienia, jest również stosowana jako zabieg pielęgnacyjny do skóry suchej i wrażliwej. W zależności od życzeń i potrzeb klienta stosowane są również inne substancje czynne. Koktajle mezoterapeutyczne zawierają multiwitaminy, oligoelementy, przeciwutleniacze, hialuronian, aminokwasy. Efektem mezoterapii bezigłowej jest: nawilżona, zregenerowana, o lepszym tonie, świeższa i bardziej wypoczęta skóra.

Mezoterapia Igłowa

W medycynie estetycznej mezoterapia igłowa stosowana jest w następujących przypadkach:

• mezoterapia w przypadku starzenia się skóry

• mezoterapia w wyszczuplaniu ciała

• mezoterapia w leczeniu cellulitu

• mezoterapia w leczeniu łysienia

Zabieg ten jest bezpieczny i dostarcza witaminy, minerały i aminokwasy bezpośrednio w skórę, gdzie ją odżywiają i odmładzają z najwyższą skutecznością. Pobudza metabolizm i produkcję kolagenu i elastyny w organizmie. Po zabiegu pacjenci mogą zauważyć, że ich skóra jest znacznie jędrniejsza, bardziej wypoczęta i promienna. Mezoterapię można łączyć z innymi zabiegami dermatologicznymi o charakterze estetycznym, takimi jak peeling, botoks, kwasy i zabiegi miejscowe.

Dla kogo jest mezoterapia?

Mezoterapia jest idealna na różne obszary ciała, takie jak szyja, nogi, brzuch, ramiona i ramiona. Zabieg ten jest często stosowany przez kobiety powyżej 30 roku życia. Nie ma jednak przeciwwskazań, aby osoby młodsze uzupełniały swój organizm witaminami i minerałami oraz cieszyły się młodzieńczym wyglądem przez dłuższy czas. Mezoterapia jest również dobra dla osób, które mają przeciwwskazania do innych zabiegów odmładzających oraz dla osób redukujących tkankę tłuszczową.

Jak to działa?

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wstrzykiwaniu leków w miejsca określone jako problematyczne (tkanka tłuszczowa, skóra twarzy). W obu przypadkach leczenia miękkich obszarów skóry twarzy, szyi i dekoltu oraz w walce z nadmierną tkanką tłuszczową lek wstrzykuje się w nogi, uda, pośladki i brzuch. W igle znajduję się komplet substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy i minerały. Wyboru substancji i dawek dokonuje lekarz po konsultacji z pacjentem i wstępnej diagnostyce. Niektóre składniki są aktywne przeciw starzeniu, a inne są dobre w walce z tłuszczem. Igły stosowane w mezoterapii są cienkie i mają różną długość w zależności od tego, jak głęboko lekarz powinien im nałożyć lek.

 

Top